WARSAW 07:03 PM WARSAW 07:03 PM
GET IN TOUCH LDS Łazewski Depo & Partners LinkedIn
PL EN
PL EN
MENU

Kancelaria prawna
z ponad 20-letnim doświadczeniem

Początki kancelarii prawnej LDS Łazewski Depo i Wspólnicy sięgają roku 1995. Wtedy to w młodej polskiej gospodarce wolnorynkowej zaczęto stopniowo doceniać własność intelektualną jako ważne aktywo przedsiębiorstwa.

An interviewee describes the practice group as "super efficient, helpful, prompt and diligent" and values its "clear advice."

Chambers and Partners Europe Guide 2021

Zawsze uważaliśmy, że specjalizacja w dziedzinie własności intelektualnej oraz wyróżniająca się jakość usług to klucz do sukcesu.

Ta zasada sprawiła, że dziś nasza Kancelaria stanowi unikatową ofertę na polskim rynku usług prawnych: wysoce wyspecjalizowane i wszechstronne rozwiązanie w zakresie IP. Nasz sukces jest wynikiem pracy całego zespołu. W szczególność, filary naszego sukcesu zostały wzniesione przez Sławomirę Łazewską, Marka Łazewskiego, Michała Siciarka i Berenikę Depo.

Czytaj więcej

Optymalny poziom usług

By zaoferować naszym klientom optymalny poziom usług,
w naszej praktyce łączymy:

state ofthe art strategy synergy

Skoncentrowani na IP

Zawsze uważaliśmy, że wysokie wyspecjalizowanie w dziedzinie własności intelektualnej oraz wyróżniająca się jakość usług to klucz do sukcesu.

Dowiedz się więcej

EP Validation

LDS is your go to address whenever Poland is listed in your B1 publication.

LDS reinterpretation of the role of the modern patent agent creates added value for our clients. Your innovations excite us, and we are a reliable service provider and a trusted partner. You can always get a free estimate for European patent validation, even for last-minute filings.

Odkryj

Aktualności

12 / 10 / 2021

Nowi wspólnicy w kancelarii LDS Łazewski Depo i Wspólnicy

LDS Łazewski Depo i Wspólnicy z przyjemnością informuje, iż z dniem 12 października 2021 radca prawny Agnieszka Gałązka-Kuszczyk oraz dr Hanna Kinowska awansowały na stanowisko w...

LDS Łazewski Depo i Wspólnicy z przyjemnością informuje, iż z dniem 12 października 2021 radca prawny Agnieszka Gałązka-Kuszczyk oraz dr Hanna Kinowska awansowały na stanowisko wspólnika.

Agnieszka Gałązka-Kuszczyk, radca prawny – dołączyła do LDS w 2009 roku. Wcześniej doświadczenia zawodowe zdobywała w wewnętrznym dziale prawnym firmy farmaceutycznej oraz w organach administracji związanych z ochroną zdrowia i rynkiem produktów leczniczych. Agnieszka uzyskała unikalny wgląd nie tylko w kwestie patentowe i inne tematy związane z IP, ale także w zasady działania sektora farmaceutycznego i kwestie regulacyjne. Umiejętności te okazały się kluczowe dla sukcesu LDS w prowadzeniu sporów sądowych dotyczących innowacyjnych produktów leczniczych na różnych etapach cyklu życia tych produktów. Agnieszka odegrała również znaczącą rolę w rozwoju praktyki zgłoszeń patentowych i dodatkowych praw ochronnych dla farmaceutyków, czyniąc te usługi bardziej zorientowanymi na proces, co zapewnia naszym klientom większą przewidywalność, również w zakresie kosztów. Osiągnięcia Agnieszki pokazały jej umiejętności w zarządzaniu dużymi i zróżnicowanymi zespołami, składającymi się zarówno z rzeczników patentowych jak i prawników, a także w zarządzaniu wieloletnimi projektami wymagającymi przygotowania oraz realizacji szczegółowych i długofalowych strategii. Jako partner, Agnieszka będzie m.in. przewodzić inicjatywom LDS z zakresu wspierania różnorodności i integracji. „To dla mnie ogromna satysfakcja, że mogę powitać w gronie partnerów osobę, która dołączyła do zespołu jako jeden z pierwszych prawników LDS i której praca – z roku na rok – przynosiła coraz większe korzyści zarówno kancelarii jak i naszym klientom. Praca Agnieszki doskonale oddaje wartości, które rozwijały się w naszej organizacji przez cały czas jej istnienia”. – powiedział Marek Łazewski, wspólnik zarządzający w kancelarii LDS.

Hanna Kinowska, doktor nauk ekonomicznych – wspierała rozwój kancelarii w roli konsultanta jeszcze przed założeniem LDS w 2008 roku. W 2016 roku formalnie objęła rolę Dyrektora Operacyjnego. Z doświadczeniem naukowym i akademickim zdobytym w wiodącej polskiej szkole biznesu, Hanna wniosła do LDS specjalistyczną wiedzę z zakresu zarządzania i ekonomii, którą dysponuje niewiele firm prawniczych w Polsce. Jej awans jest kolejnym potwierdzeniem znaczenia innowacyjności procesów biznesowych w LDS oraz wagi, jaką przykładamy do nowoczesnych standardów zarządzania w naszej organizacji. „Jesteśmy szczególnie dumni z naszego zespołu walidacji i przedłużeń, który reprezentuje niespotykany na polskim rynku poziom automatyzacji, przewidywalności procesu i ekonomii skali”. – powiedział Marek Łazewski. Od 2020 roku znaczna część procesu walidacji i przedłużeń w LDS jest obsługiwana z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, która wspiera zarządzanie przepływem dokumentów i realizację standardowych zadań. Interwencja człowieka jest potrzebna jedynie do weryfikacji i selekcji prac niestandardowych. „Standaryzowane usługi rzeczników patentowych, takie jak przedłużenia, zgłoszenia i walidacje, były kluczowym filarem kancelarii od naszych początków w 1996 roku. Cieszę się, że ten obszar pozostaje w bezpiecznych rękach”. – powiedziała Sławomira Łazewska, ogłaszając przejście na emeryturę z funkcji wspólnika.

„To początek nowego etapu w rozwoju LDS, w którym osoby, które szkoliły się u nas i odniosły znaczny sukces zawodowy w ramach firmy, stają się współwłaścicielami organizacji”. – powiedział Michał Siciarek, wspólnik, jeden z założycieli LDS. „Rozpoczynamy kolejny etap naszej podróży z wielkim entuzjazmem i oczekiwaniami. Awanse Agnieszki i Hanny wspierają nasze wartości, jakimi są poszukiwanie trudnych wyzwań i tworzenie wspólnych, innowacyjnych rozwiązań dla naszych klientów. Pozwolą nam one na dalszy rozwój i poszerzenie umiejętności w nadchodzących latach”.

LDS jest spółką z historią sięgającą 1996 roku. Została założona jako pierwsza w Polsce prawdziwa kancelaria butikowa IP, łącząca partnerów z doświadczeniem prawno-procesowym oraz rzeczników patentowych. Obecnie ponad 50-osobowy zespół doświadczonych specjalistów oferuje niezrównaną synergię pomiędzy doświadczeniem technicznym, prawnym i operacyjno-biznesowym. Łączą nas wspólne wartości i entuzjazm w oferowaniu nowych usług w sektorze IP. Wspieramy naszych klientów w postępowaniach sądowych w zakresie własności intelektualnej, procesie walidowania oraz utrzymywania patentów i znaków towarowych, jak również szeroko rozumianym doradztwie prawnym z zakresu ochrony dóbr niematerialnych, ochrony praw autorskich, zwalczania podróbek, prawa reklamy i prawa regulacyjnego.

03 / 10 / 2021

Izabela Skrzynska-Majewska oraz Michał Rybarczyk - Rising Stars 2021 według magazynu Managing IP

Gratulujemy Izabeli Skrzyńskiej-Majewskiej oraz Michałowi Rybarczykowi tytułu Rising Stars 2021, który został im nadany przez magazyn Managing IP’. Ranking wyróżnia najlepiej...

Gratulujemy Izabeli Skrzyńskiej-Majewskiej oraz Michałowi Rybarczykowi tytułu Rising Stars 2021, który został im nadany przez magazyn Managing IP’. Ranking wyróżnia najlepiej zapowiadających się specjalistów zajmujących się prawem własności intelektualnej.

Szczegóły dostępne są tutaj: https://www.ipstars.com/Firm/LDS-azewski-Depo-Partners-Poland/Profile/102303#lawyers

13 / 06 / 2021

LDS w czołówce w rankingu IP Stars 2021

Kancelaria LDS kolejny rok z rzędu została rekomendowana w najwyższej kategorii (Tier 1) w Sporach patentowych przez ranking IP Stars 2021.

Kancelaria LDS kolejny rok z rzędu została rekomendowana w najwyższej kategorii (Tier 1) w Sporach patentowych przez ranking IP Stars 2021. Jesteśmy również rekomendowani w kategorii Zgłoszeń patentowych.

Indywidulanie, po raz kolejny, Marek Łazewski otrzymał tytuły IP Star zarówno w Patentach jak i Znakach Towarowych.

Więcej informacji o rankingu dostępnych jest tutaj.

19 / 04 / 2021

Kancelaria LDS rekomendowana w rankingu Legal 500 2021

Z dumą informujemy, iż kancelaria LDS została rekomendowana przez ranking Legal 500. Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym Klientom za ich referencje.

Z dumą informujemy, iż kancelaria LDS została rekomendowana przez ranking Legal 500. Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym Klientom za ich referencje:

‘Excellent, knowledgeable team (especially good for SPC – supplementary protection certificate – cases and advice on litigation also). Clear advice. Prompt and responsive.’

‘LDS is our go-to patent firm in Poland. They are the obvious choice in Poland. Absolutely brilliant and second to none. Their approach is pragmatic and commercial, and they converse very well in English.’

Pełen ranking jest dostępny tutaj.

17 / 03 / 2021

Kancelaria LDS rekomendowana przez Chambers and Partners Europe Guide 2021

Kancelaria LDS kolejny rok z rzędu została rekomendowana przez prestiżowy ranking Chambers and Partners Europe Guide 2021. Kancelaria została wyróżniona w kategorii Intellectual Property – Band 2.

Kancelaria LDS kolejny rok z rzędu została rekomendowana przez prestiżowy ranking Chambers and Partners Europe Guide 2021. Kancelaria została wyróżniona w kategorii Intellectual Property – Band 2. Dziękujemy naszym Klientom za poświęcony czas i rekomendację.

Indywidualnie wyróżniony został wspólnik zarządzający Marek Łazewski.

An interviewee describes the practice group as „super efficient, helpful, prompt and diligent” and values its „clear advice.” Another says: „They were creative in finding solutions, very quick and reliable. You always get an answer you can work with in no time.”

Another adds: „I liked their engagement and patience.”

Szczegóły rankingu dostępne są tutaj.

Czytaj więcej