Wdrażamy najnowsze trendy w praktyce stosowania prawa w Polsce i na świecie.
Branża IP to dziedzina podlegająca, ze względu na znaczną innowacyjność, ciągłym zmianom. Uważnie śledzimy orzecznictwo oraz zmiany ustawodawcze, bacznie przyglądamy się precedensowym sprawom w dziedzinie IP w Polsce, w Europie i na świecie. Prowadzimy sprawy, w których już na początku należy uwzględnić możliwość odwołania się do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, Sądu Najwyższego lub Naczelnego Sądu Administracyjnego w Polsce.
Wspólnicy i członkowie naszej spółki uczestniczą w wewnętrznych i zewnętrznych seminariach i szkoleniach. Działamy w wielu stowarzyszeniach IP na świecie: AIPPI (Association Internationale pour la Protection de la Propriété Intellectuelle), INTA (International Trademark Association), LES (Licensing Executives Society), ECTA (European Communities Trade Mark Association), Marques (The Association of European Trade Mark Owners), PTMG (Pharmaceutical Trade Marks Group), EPI (Institute of Professional Representatives before the European Patent Office) oraz w Polskiej Izbie Rzeczników Patentowych.
AIPPI — Association Internationale pour la Protection de la Propriété Intellectuelle
INTA — International Trademark Association
LES — Licensing Executives Society
ECTA — European Communities Trade Mark Association
Marques — The Association of European Trade Mark Owners
PTMG — Pharmaceutical Trade Marks Group
EPI — Institute of Professional Representatives before the European Patent Office
Polska Izba Rzeczników Patentowych
Szeroki wachlarz usług z zakresu ip pozwala nam patrzeć na każdą sprawę w sposób strategiczny.
Każdą sprawą zajmujemy się od początku do końca. Angażujemy w tym celu zespół pracowników kancelarii, starając się rozwiązać problem w sposób możliwie jak najprostszy, analizując go z prawnego, technicznego i biznesowego punktu widzenia. Komunikacja z Klientem przebiega w prosty sposób - za pośrednictwem jednej, wyznaczonej specjalnie w tym celu osoby. Zajmując się sprawą, bierzemy pod uwagę jej całościowy kontekst - rolę dóbr niematerialnych w firmie, lokalne i globalne konsekwencje decyzji biznesowych, relacje z konkurencją. Dzięki temu możemy myśleć i działać w sposób twórczy oraz stosować prawdziwie strategiczne rozwiązania.
Współdziałanie na każdym poziomie.
Zwracając się do nas w sprawach związanych z własnością intelektualną bądź pokrewnych, mogą Państwo liczyć na pomoc zespołu specjalistów gotowych sprostać Państwa potrzebom i oczekiwaniom strategicznie i prawniczo. Cenimy współdziałanie, którego skutkiem jest synergia wynikająca z połączenia umiejętności technicznych, proceduralnych, prawnych i praktycznych.
Oferujemy kreatywne strategie składania wniosków o rejestrację w zależności od zamierzeń klienta i działań konkurencji. Nasz zespół odpowiedzialny za formalne prowadzenie spraw sprawnie dokonuje przedłużeń oraz skutecznie zarządza innymi aspektami portfela. Częścią naszego globalnego podejścia do klientów jest monitorowanie ogólnego orzecznictwa administracyjnego w celu zdobycia wiedzy na temat rozstrzygnięć stosujących się do poszczególnych sytuacji naszego klienta.
Odnosimy sukcesy w postępowaniach rejestracyjnych, m.in. poprzez kwestionowanie ugruntowanych interpretacji prawnych odnoszących się do zagadnień takich jak wystarczające ujawnienie lub wprowadzenie podejścia „problem i jego rozwiązanie” w analizie poziomu wynalazczego.
ZNAKI TOWAROWE I WZORY PRZEMYSŁOWE
Doradzamy naszym klientom i reprezentujemy ich na wszystkich etapach egzekwowania praw ochronnych na znaki towarowe. Skuteczność egzekwowania praw jest naszym głównym celem na wszystkich etapach pomocy prawnej dotyczącej znaków towarowych.
DORADZTWO STRATEGICZNE
Kreatywność jest niezwykle istotnym aspektem pracy przy egzekwowaniu praw ochronnych. Ściśle współpracujemy z klientem, aby dogłębnie zrozumieć problem oraz udzielić praktycznej porady.
ZABEZPIECZENIE ROSZCZEŃ
Czas jest zawsze niezwykle istotny w pracy prawnika, ale szczególnie przy egzekwowaniu praw ochronnych. Jesteśmy świadomi, jak bardzo ważne jest sprawne działanie oraz szybkie uzyskanie zabezpieczenia roszczeń lub dowodów. W wielu wypadkach zdołaliśmy uzyskać postanowienia o zabezpieczeniu już w kilka dni po wniesieniu sprawy.
DOCHODZENIE ODSZKODOWANIA
Nasza Kancelaria prowadzi wiele spraw, w których wykorzystywane są przepisy implementowanej niedawno do polskiego prawa Dyrektywy UE w sprawie egzekwowania praw własności intelektualnej. W Polsce pojawia się już orzecznictwo oparte na tych przepisach. Rozumiemy, że we wszelkich działaniach w celu egzekwowania praw musi pojawić się spojrzenie biznesowe. Jesteśmy świadomi, że, jak w innych sytuacjach biznesowych, występuje tu relacja ryzyka i potencjalnego zysku. Właśnie w ten sposób przedstawiamy naszą strategię klientom.
ZNAKI NIETYPOWE
Posiadamy doświadczenie w egzekwowaniu nie tylko praw ochronnych na typowe znaki słowne lub graficzne, ale również na znaki będące kombinacją kolorów, produktem lub opakowaniem.
PODEJŚCIE STRATEGICZNE
Spory patentowe są zwykle bardzo skomplikowane. Niezbędne przy ich prowadzeniu są kompetencje z zakresu techniki, procedur i prawa materialnego, które muszą się uzupełniać i tworzyć w każdym wypadku spójną całość stosowną do danej sprawy.
NARUSZENIA PATENTÓW
Sprawy o naruszenie patentów rozstrzygają w Polsce z reguły sądy gospodarcze. Istnieje możliwość ubiegania się o zabezpieczenie roszczeń, również zabezpieczenie udzielane jeszcze przed wysłuchaniem drugiej strony. Sądy mogą powoływać biegłych dla wyjaśnienia technicznych aspektów sprawy. Sądy nie mogą orzekać w sprawach ważności patentów. Istnieje rozbieżne orzecznictwo na temat zawieszania postępowania sadowego na czas postępowania przed Urzędem Patentowym w sprawie unieważnienia patentu.
DOKTRYNA EKWIWALENTÓW W POLSKIM PRAWIE
Orzecznictwo dotyczące doktryny ekwiwalentów jest w Polsce ograniczone. Jeden ze wspólników kancelarii jest obecnie zaangażowany w niezwykle skomplikowany sądowy proces z zakresu farmaceutyków, w toku którego Sąd Apelacyjny w Warszawie potwierdził ostatnio, że istnieje konieczność wykładni zastrzeżeń patentowych w Polsce oraz że może to być wykładnia rozszerzająca, wychodząca poza dosłowne brzmienie.
UNIEWAŻNIENIE
Sprawy o unieważnienie są rozpatrywane przed Urzędem Patentowym RP, natomiast skargę na jego decyzję wnosi się do sądu administracyjnego (co do zasady wniesienie skargi nie powoduje zawieszenia wykonania decyzji Urzędu Patentowego RP). Wzajemne zależności pomiędzy procedurą cywilną i administracyjną oraz wykonalność decyzji Urzędu Patentowego w pierwszej instancji są obszarem niezwykle skomplikowanym, wymagającym kompetencji strategicznej jak i proceduralnej, niezbędnej by osiągnąć cele zamierzone w postępowaniu.
POSŁUGIWANIE SIĘ OPINIAMI BIEGŁYCH
Sprawy patentowe często przeistaczają się w „wojnę biegłych”. Chociaż tylko opinie biegłych wyznaczonych przez sąd są uwzględniane jako dowody w postępowaniu, strony powinny i niejednokrotnie powołują własnych biegłych, którzy przygotowują opinie lub nawet składają zeznania. Dokładna znajomość odpowiednich dziedzin nauki pozwala nam zidentyfikować właściwe osoby, które mogłyby występować jako biegli wyznaczeni przez sąd, lub które moglibyśmy powołać z naszej strony.
Klienci z branży farmaceutycznej mogą także korzystać z naszego doświadczenia z obszaru prawa farmaceutycznego.
Doradztwo dla sektora farmaceutycznego i szeroko pojętego sektora „life sciences” to jedne z najbardziej skomplikowanych części naszej pracy. Nasza praktyka w zakresie uzyskiwania patentów farmaceutycznych obejmuje kilkaset zgłoszeń oraz udzielonych już patentów. Niejednokrotnie zdołaliśmy podważyć restrykcyjne praktyki Urzędu Patentowego w zakresie oceny poziomu wynalazczego i wymogu dostatecznego ujawnienia, zdobywając istotne doświadczenie w tym zakresie. Nasz zespół zajmujący się postępowaniami spornymi jest zaangażowany w kilka skomplikowanych spraw dotyczących egzekwowania patentów na związki czynne, procesy chemiczne i kompozycje farmaceutyczne oraz związanych z nimi postępowań o unieważnienie praw.
Nasza kreatywność i podejście strategiczne znajdują najlepsze zastosowanie w sprawach dotyczących ochrony postaci produktu. Dziedzina ta wymaga zręcznej koordynacji przepisów z zakresu nieuczciwej konkurencji, wzorów przemysłowych oraz znaków towarowych, a niekiedy również innych obszarów. Naszym zdaniem tylko specjalizacja w tej dziedzinie pozwala posiadać specjalistyczne know-how niezbędne do przeprowadzenia skomplikowanych sporów.
ZNAKI TRÓJWYMIAROWE
Nasi wspólnicy przeprowadzali postępowania rejestrowe i postępowania sporne dotyczące wzorów/projektów opakowań na napoje alkoholowe, perfumy i inne produkty. Są to często sprawy wzbudzające ogromne wątpliwości, w toku których dyskusji poddawane są najbardziej podstawowe przepisy o znakach towarowych.
ZNAKI KOLOROWE
Reprezentowaliśmy klientów i współtworzyliśmy strategie ochrony również w sprawach dotyczących ochrony kolorów oraz kombinacji kolorów, którymi oznaczano opakowania produktów.
WZORY ZAREJESTROWANE I NIEZAREJESTROWANE
Unia Europejska znajduje się w światowej awangardzie, jeśli chodzi o przepisy o wzorach przemysłowych. Koncepcje indywidualnego charakteru oraz ogólnego wrażenia wzoru są powoli definiowane w orzecznictwie. Prawnicy LDS śledzą na bieżąco najnowsze kierunki tego rozwoju oraz przyczyniają się do ich przyjmowania w Polsce.
Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w reprezentowaniu właścicieli wiodących marek, pomagamy naszym klientom dogłębnie zrozumieć realia polskiego systemu prawnego.
ZATRZYMANIA CELNE
Polskie organy celne cieszą się dobrymi wynikami w przechwytywaniu i zatrzymywaniu towarów podrobionych i pirackich nie tylko na granicy, ale również wewnątrz kraju. Współpracujemy z organami celnymi w sprawach takich jak:
ODPOWIEDZIALNOŚĆ KARNA ZA PODRABIANIE PRODUKTÓW
W wielu przypadkach postępowanie karne skutecznie zniechęca dystrybutorów towarów podrobionych oraz przerwać łańcuch dostaw. Zmierzamy do ochrony interesów naszych klientów poprzez wykorzystanie w postępowaniu karnym uprawnień przysługujących pokrzywdzonym. Mamy doświadczenie w praktycznym postępowaniu wobec zmieniającego się podejścia Policji, prokuratorów i sądów do kwestii towarów podrobionych. Tam, gdzie to niezbędne, koordynujemy dostarczanie dowodów w postępowaniach i wymieniamy informacje z odpowiednimi urzędnikami państwowymi.
POSTĘPOWANIE CYWILNE
Jeżeli możliwe jest zidentyfikowanie osób zaangażowanych w podrabianie produktów i dochodzenie odpowiedzialności majątkowej za te czyny, warto jest obrać drogę postępowania cywilnego. Proces cywilny pozwala domagać się zakazania określonych działań – również na czas postępowania sądowego – uzyskać odszkodowanie i daje wiele innych środków prawnych. Bacznie przyglądamy się sprawom, w których pośrednicy handlowi, tacy jak organizatorzy aukcji internetowych, mogą zostać skutecznie zniechęceni do prowadzenia tego typu działalności na drodze postępowania sądowego.
W wielu przypadkach nabycie wyłącznych praw lub odpowiedniego zakresu licencji na patenty, wzory przemysłowe czy znaki towarowe jest lepszą strategią niż budowanie tych aktywów od podstaw. Przeniesienie praw własności intelektualnej wymaga zbadania stanu nabywanych praw oraz identyfikacji wszelkich kwestii związanych z potencjalnym ryzykiem związanym z IP. Trzeba mieć je na uwadze od początku, gdyż mogą one wpłynąć na kształt i strukturę całej transakcji. Wynegocjowane umowy powinny zabezpieczać wszystkie, istotne z punktu widzenia dobra klienta, kwestie. Służymy również doradztwem prawnym w zakresie IP przy większych transakcjach korporacyjnych, takich jak fuzje i przejęcia.
Przepisy dotyczące zwalczania nieuczciwej konkurencji wspierają ochronę niektórych praw własności intelektualnej oraz stanowią środki zwalczania pasożytniczych i nieuczciwych praktyk, tam gdzie nie można wykorzystać zarejestrowanych praw własności przemysłowej. W stosunkowo krótkiej historii gospodarki rynkowej w Polsce niektóre podstawowe zagadnienia z tej dziedziny nadal nie zostały rozstrzygnięte: czym są nieuczciwe praktyki w biznesie, jakie jest prawdopodobieństwo, że przeciętny konsument zostanie wprowadzony w błąd, albo czy posiadanie pewnych praw własności przemysłowej usprawiedliwia działanie na szkodę konkurencji. Dlatego też, aby odnieść sukces, stanowisko klienta musi zawsze być przedstawione w bardzo przemyślany sposób. Udzielamy klientom pomocy prawnej w różnych dziedzinach, np.:
Nasze doświadczenie obejmuje różne aspekty prawa autorskiego:
Postrzegamy budowanie marki oraz ochronę własności intelektualnej jako na dwa oblicza tego samego złożonego procesu – tworzenia i ochrony praw niematerialnych, jakie przedsiębiorstwo może mieć wobec swoich produktów. Posiadamy rozległe doświadczenie w świadczeniu kompleksowych usług prawnych, dużym sieciowym i lokalnym agencjom reklamowym. Przedstawiamy rozwiązania oparte na dogłębnej i szerokiej analizie prawnej, jednocześnie bacząc na potrzeby i realia właściwe tej dziedzinie biznesu. Zajmujemy się doradztwem we wszelkich kwestiach prawnych związanych z komunikacją marketingową:
Łączymy ogólną znajomość prawa ze znajomością szczegółów dotyczących produkcji, oznaczenia i komunikacji marketingowej artykułów spożywczych. Pracujemy zarówno dla nowych marek, jak i dla marek z długoletnią tradycją na polskim rynku. Służymy naszym klientom pomocą w zakresie:
Nasza kancelaria, jako jedna z niewielu na polskim rynku, oferuje doradztwo oraz pomoc prawną związaną z ochroną nowych odmian roślin. Nasze usługi w tym zakresie obejmują:
1. kompleksowe doradztwo oraz reprezentowanie klientów w sprawach dotyczących naruszeń praw wyłącznych do odmian roślin na etapie przedsądowym oraz sądowym, m.in.:
2. przygotowywanie, negocjowanie i opiniowanie umów związanych z odmianami roślin, w tym umów licencyjnych oraz przenoszących prawa wyłączne;
3. przygotowywanie opinii prawnych i analiz w sprawach związanych z odmianami roślin;
4. opracowywanie strategii działania oraz egzekwowania praw wyłącznych do odmian roślin;
5. współpracę z organami celnymi, w tym:
Współpracujemy też ze specjalistami kompetentnymi w zakresie rejestracji odmian roślin.
LDS is your go to address whenever Poland is listed in your B1 publication.
LDS reinterpretation of the role of the modern patent agent creates added value for our clients. Your innovations excite us, and we are a reliable service provider and a trusted partner. You can always get a free estimate for European patent validation, even for last-minute filings.
Europejski rzecznik patentowy
[email protected]
Radca prawny
[email protected]
Radca prawny
[email protected]
Dyrektor operacyjny
[email protected]
Emerytowany Partner założyciel
Rzecznik patentowy
[email protected]
Radca prawny
[email protected]
Radca prawny, doktor nauk prawnych
[email protected]
Europejski rzecznik patentowy
[email protected]
Europejski rzecznik patentowy
[email protected]
Radca prawny
[email protected]
Dr n. chem., inżynier, rzecznik patentowy
[email protected]
Rzecznik patentowy
[email protected]
Rzecznik patentowy
[email protected]
Adwokat
[email protected]
Radca prawny
[email protected]
Radca prawny
[email protected]
Radca prawny
[email protected]
Specjalista ds. patentów
[email protected]
Adwokat
[email protected]
Europejski rzecznik patentowy
[email protected]
Starszy specjalista ds. znaków towarowych
[email protected]
Aplikant adwokacki
[email protected]
Młodszy prawnik
[email protected]
Młodszy prawnik
[email protected]
Aplikant rzecznikowski
[email protected]
Praktykantka
[email protected]
Koordynator Działu Wsparcia Prawnego
[email protected]
Paralegal
[email protected]
Paralegal
[email protected]
Paralegal
[email protected]
Recepcjonistka
[email protected]
Recepcjonistka
[email protected]
—
Koordynator Działu walidacji i rejestrów
—
Starszy specjalista ds. walidacji i rejestrów
—
Specjalista ds. walidacji i rejestrów
—
Starszy specjalista ds. walidacji i rejestrów
—
Rzecznik patentowy
—
Adwokat
—
Specjalista ds. walidacji i rejestrów
—
Specjalista ds. walidacji i rejestrów
—
Specjalista ds. walidacji i rejestrów
—
Specjalista ds. walidacji i rejestrów
—
Specjalista ds. walidacji i rejestrów
Europejski rzecznik patentowy
[email protected]
Specjalizacja i doświadczenie zawodowe:
Wspólnik zarządzający, Europejski rzecznik patentowy;
Marek zajmuje się głównie skomplikowanymi sprawami spornymi dotyczącymi patentów, znaków towarowych oraz wzorów; prowadzi szereg skomplikowanych procesów związanych z ochroną patentową farmaceutyków, włącznie z problematyką ochrony zgodnie z doktryną ekwiwalentów.
Wykształcenie:
Wcześniej partner w kancelarii Łazewska i Łazewski.
Działalność i członkostwo w organizacjach:
Doradzał Ministerstwu Gospodarki w kwestiach prawnych i ekonomicznych związanych z wprowadzeniem Patentu Wspólnotowego w Polsce;
Członek IPR Enforcement Experts Group zorganizowanej przez DG ENTR.
Rankingi:
Języki obce:
angielski, francuski oraz rosyjski
Hobby:
maratony i inne biegi długodystansowe
Radca prawny
[email protected]
Specjalizacja i doświadczenie zawodowe:
Michał doradza w sprawach związanych z egzekwowaniem praw własności intelektualnej, zwalczaniem nieuczciwej konkurencji oraz w innych sprawach spornych. Koordynuje działania karne, administracyjne oraz celne dotyczące zwalczania podrabiania towarów. Doradza w sprawach reklamy i strategii marketingowych oraz w kwestiach umów i transakcji odnoszących się do praw własności intelektualnej. Doświadczenie Michała uwzględnia również doradztwo wielu sieciowym i lokalnym agencjom reklamowym, jak również działom marketingowym i reklamodawcom.
Wykształcenie:
Wcześniej wspólnik w kancelarii Łaszczuk i Wspólnicy.
Działalność i członkostwo w organizacjach:
Publikacje:
Rankingi:
WTR1000 – The World’s Leading Trademark Professionals
Rekomendacja w Legal 500: Europe, Middle East & Africa 2013’s
Języki obce:
angielski, francuski, niemiecki
Radca prawny
[email protected]
Specjalizacja i doświadczenie zawodowe:
Agnieszka praktykę w zakresie własności intelektualnej rozpoczęła w 2006 roku. Uprawnienia radcy prawnego uzyskała w 2011 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywała w dziale prawnym jednej z największych na polski rynku OTC firm farmaceutycznych, a także w Ministerstwie Zdrowia oraz Głównym Inspektoracie Farmaceutycznym.
Do kancelarii LDS dołączyła w 2009 roku.
Agnieszka zajmuje się prawem własności intelektualnej i zwalczaniem nieuczciwej konkurencji, w szczególności w sektorze farmaceutycznym i biotechnologicznym. Doradza zarówno na etapie uzyskiwania praw wyłącznych jak i prowadzenia postępowań spornych przed sądami cywilnymi oraz Urzędem Patentowym. Agnieszka reprezentowała klientów LDS w licznych sporach sądowych dotyczących innowacyjnych produktów leczniczych na różnych etapach cyklu życia tych produktów.
Od wielu lat Agnieszka współtworzy standardy i dobre praktyki LDS, wdrażane w organizacji w celu osiągania spójności, kontroli jakości działań i efektywności świadczonych usług. W obszarze jej zainteresowań osobistych i zawodowych pozostają tematy związane z zaangażowaniem społecznym kancelarii, w szczególności w zakresie wspierania różnorodności i integracji.
Wykształcenie:
Działalność i członkostwo w organizacjach:
Języki:
angielski
Hobby:
Ogrodnictwo, spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi
Dyrektor operacyjny
[email protected]
Specjalizacja i doświadczenie zawodowe:
Hanna jest doktorem nauk ekonomicznych oraz doświadczonym menedżerem i ekspertem od zarządzania z wieloletnią praktyką w dużych i średnich organizacjach. Zrealizowała liczne projekty usprawniające zarządzanie, w szczególności dotyczące zarządzania ludźmi, obejmujące budowanie zaangażowania, realizację celów biznesowych, optymalizację zatrudnienia, pozyskiwanie pracowników oraz wycenę pracy. Kształtowała politykę i instrumentarium zarządzania w szybkorosnącej organizacji – od startupu do kilkutysięcznych struktur. Kierowała projektem ujednolicenia systemowych rozwiązań w zakresie zarządzania ludźmi po fuzji dwóch dużych przedsiębiorstw. Autorka i współautorka licznych publikacji dotyczących zarządzania. Prowadzi w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie zajęcia na studiach magisterskich i podyplomowych z dziedziny zarządzania i motywowania pracowników.
W LDS Hanna wspiera innowacje w zarządzaniu i obsłudze procesów biznesowych w szczególności w zakresie standaryzacji, automatyzacji i zwiększania skali usług powtarzalnych.
Wykształcenie:
Działalność i członkostwo w organizacjach:
Wybrane publikacje:
Dłuższa lista publikacji: https://scholar.google.pl/citations?user=-o-0sG8AAAAJ&hl=pl&oi=ao
Języki:
angielski, niemiecki
Emerytowany Partner założyciel
Specjalizacja i doświadczenie zawodowe:
Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała jako ekspert w Departamencie Patentów Urzędu Patentowego RP. W roku 1975 rozpoczęła pracę w Instytucie Chemii Przemysłowej w Warszawie na stanowisku rzecznika patentowego. Uczestniczyła w postępowaniach zgłoszeniowych dotyczących polskich i międzynarodowych wniosków patentowych z dziedziny chemii polimerów i chemii ogólnej. Od 1989 do 1995 zasiadała w Komisji Odwoławczej Urzędu Patentowego RP.
Ogromne doświadczenie w obszarze IP, włączając postępowania sądowe oraz postępowania sporne (również występując jako biegły w sprawach dotyczących patentów).
Wykształcenie:
Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego;
W 1995 r. założyła spółkę, która z czasem stała się jedną z wiodących kancelarii rzeczników patentowych w Polsce – Łazewska i Łazewski.
Sławomira Łazewska przeszła na emeryturę z dniem 12 października 2021 r.
Rzecznik patentowy
[email protected]
Szef Praktyki Znaków Towarowych
Specjalizacja i doświadczenie zawodowe:
Doświadczenie zawodowe zdobywała w Baker McKenzie Warszawa.
Krystyna specjalizuje się w postępowaniach zgłoszeniowych i spornych dotyczących krajowych i unijnych znaków towarowych, wzorów wspólnotowych oraz postępowaniach arbitrażowych w zakresie domen.
Wykształcenie:
Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu SWPS, Szkoły Głównej Handlowej oraz studiów podyplomowych z dziedziny własności intelektualnej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego; aplikację rzeczniowską w Polskiej Izbie Rzeczników Patentowych ukończyła w 2011 r.
Działalność i członkostwo w organizacjach:
Języki obce:
Krystyna mówi biegle po angielsku.
Hobby:
literatura fantasy, snowboard, pieczenie muffinów
Radca prawny
[email protected]
Specjalizacja i doświadczenie zawodowe:
Zajmuje się szeroko pojętym prawem własności intelektualnej wspierając klientów w zakresie ochrony prawno-autorskiej, znaków towarowych, wzorów przemysłowych, jak również zwalczania nieuczciwych zachowań konkurencyjnych. Iwona posiada również bogate doświadczenie zawodowe w doradztwie z zakresu prawa reklamy, promocji oraz ochrony danych osobowych. Reprezentuje klientów w postępowaniach sądowych i administracyjnych (w tym przed Urzędem Patentowym RP). Klienci wspierani przez Iwonę działają w różnorodnych dziedzinach przemysłu m.in. są to wydawnictwa prasowe, agencje reklamowe, podmioty z branży kosmetycznej, farmaceutycznej, FMCG oraz motoryzacyjnej.
Iwona jest autorką wielu publikacji prasowych dotyczących praw na dobrach niematerialnych.
Języki obce:
angielski
Hobby:
fotografia
Radca prawny, doktor nauk prawnych
[email protected]
Specjalizacja i doświadczenie zawodowe:
Marta jest doktorem nauk prawnych i radcą prawnym z dziesięcioletnim doświadczeniem w sprawach własności intelektualnej. Specjalizuje się w prawie patentowym, łącząc wiedzę prawniczą oraz znajomość aspektów technicznych prowadzonych spraw. Reprezentuje klientów w licznych postępowaniach sądowych dotyczących ochrony praw własności intelektualnej. Doradza w kwestiach regulacyjnych w zakresie life sciences (m.in. produkty farmaceutyczne, suplementy diety, badania kliniczne) oraz spraw telekomunikacyjnych.
Z kancelarią LDS związana od 2012 roku. Doświadczenie zdobywała również w dziale prawa własności intelektualnej międzynarodowej kancelarii.
Wykształcenie:
Działalność i członkostwo w organizacjach:
Publikacje:
Języki:
angielski; rosyjski
Hobby:
science fiction, nowe technologie, IT, warzenie piw rzemieślniczych
Europejski rzecznik patentowy
[email protected]
Specjalizacja i doświadczenie zawodowe:
Rzecznik patentowy, Europejski rzecznik patentowy (EQE 2015)
Izabela specjalizuje się w postępowaniach zgłoszeniowych spornych dotyczące patentów z dziedziny chemii, farmacji, biotechnologii i mechaniki.
Wykształcenie:
Ukończyła Politechnikę Warszawską, Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej (mgr inż. Biotechnologii przemysłowej);
Była stypendystką Uniwersytetu w Wiedniu i Uniwersytetu w Bayreuth oraz praktykantką na Uniwersytecie w Konstancji;
Odbyła szkolenie „Basic training course on the European Patent Law”, Warszawa 2009 – 2011 CEIPI (Universite de Strasbourg).
Działalność i członkostwo w organizacjach:
Członek AIPPI – Stowarzyszenia Ochrony Własności Przemysłowej
Języki obce:
angielski, niemiecki
Europejski rzecznik patentowy
[email protected]
Specjalizacja i doświadczenie zawodowe:
Sebastian jest polskim i europejskim rzecznikiem patentowym (EQE), a także zawodowym pełnomocnikiem przed Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej.
W trakcie swojej praktyki w dziedzinie własności przemysłowej Sebastian zajmował się różnorodnymi sprawami obejmującymi między innymi przygotowywanie zgłoszeń patentowych i wzorów użytkowych, reprezentację klientów w sprawach patentów i wzorów użytkowych w postępowaniach zgłoszeniowych i spornych przed Urzędem Patentowym RP, sądami powszechnymi i administracyjnymi, Europejskim Urzędem Patentowym jak również w sprawach dotyczących zgłoszeń międzynarodowych PCT, przeprowadzanie badań stanu techniki i FTO, jak również doradztwo w sprawach własności przemysłowej.
W kancelarii LDS Sebastian zajmuje się sprawami spornymi dotyczącymi patentów, jak również prowadzeniem spraw zgłoszeń wynalazków z zakresu chemii, farmacji, biotechnologii i mechaniki.
Wykształcenie:
Działalność i członkostwo w organizacjach
Członek Polskiej Izby Rzeczników Patentowych (PIRP)
Członek Instytutu Profesjonalnych Przedstawicieli przed Europejskim Urzędem Patentowym (EPI)
Publikacje
Walkiewicz, A. Michalska, Krzysztof Maksymiuk; Sensitivity and Selectivity of Polypyrrole Based Ac-amperometric Sensors for Electroinactive Ions – Frequency and Applied Potential Influence; Electroanalysis 2005, 17 (14), 1269 – 1278; https://doi.org/10.1002/elan.200403227
Agata J Michalska, Charles Appaih-Kusi, Lee Yook Heng, Sebastian Walkiewicz, Elizabeth A H Hall; An Experimental Study of Membrane Materials and Inner Contacting Layers for Ion-selective K+ Electrodes with a Stable Response and Good Dynamic Range; Anal. Chem., 2004 Apr 1; 76 (7): 2031-9; https://doi.org/10.1021/ac0353132.
Michalska, S. Walkiewicz, Krzysztof Maksymiuk; Amperometric Ion Sensing Using Polypyrrole Membranes, Electroanalysis 2003,15 (5-6) , 509-517, https://doi.org/10.1002/elan.200390061
Michalska, S. Walkiewicz, K. Maksymiuk; Ion-Sensing with Poly(pyrrole) Based Membranes – Comparison between Amperometric and Potentiometric Operation Mode; Chemical and Biological Sensors and Analytical Methods II, The Electrochemical Society Proceedings, 18 (2001) 42 – 48;
Języki:
angielski
Hobby:
Dobra rozrywka elektroniczna – gry komputerowe, filmy, literatura sf/fantasy, muzyka metalowa, komputery retro, łucznictwo
Radca prawny
[email protected]
Specjalizacja i doświadczenie zawodowe:
Radca prawny (od 2019 r.) i starszy prawnik w LDS, od samego początku swojej kariery zawodowej zajmujący się prawem własności intelektualnej. Michał specjalizuje się szczególnie w prowadzeniu postępowań spornych oraz sprawach z zakresu egzekwowania praw własności przemysłowej i zwalczania nieuczciwej konkurencji. Jego doświadczenie obejmuje doradztwo i reprezentację klientów przed sądami powszechnymi i administracyjnymi, a także Urzędem Patentowym RP. Uczestniczył również w postępowaniach prowadzonych przed Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO), Europejskim Urzędem Patentowym (EPO) oraz Sądem (UE).
Główne obszary praktyki Michała to patenty (zwłaszcza w sektorze farmaceutycznym i life sciences), dodatkowe prawa ochronne, znaki towarowe i zwalczanie nieuczciwej konkurencji.
Przed dołączeniem do LDS w 2015 r. Michał zdobywał doświadczenie zawodowe w trakcie praktyk w warszawskim biurze jednej z wiodących międzynarodowych kancelarii prawnych oraz na stażu w wyspecjalizowanej w prawie procesowym kancelarii w Miami na Florydzie (USA).
Wykształcenie:
Ukończył z wyróżnieniem studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (w 2015 r.) . Oprócz tego, rok przebywał na stypendium na wydziale prawa Ludwig-Maximilians-Universität w Monachium (Niemcy). Jest także absolwentem Centrum Prawa Amerykańskiego współorganizowanego przez Levin College of Law – University of Florida oraz Uniwersytet Warszawski (najwyższy wynik na swoim roku). W 2021 r. ukończył również studia podyplomowe „Prawo nowych technologii” prowadzone przez Instytut Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk.
Działalność i członkostwo w organizacjach:
Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Od 2021 r. członek AIPPI – Międzynarodowego Stowarzyszenia Ochrony Własności Intelektualnej, w tym od 2023 r. jako członek Standing Committee ds. Information Technology and Internet. Uczestniczy też w wydarzeniach branżowych i konferencjach organizacji zrzeszających profesjonalistów zajmujących się prawem własności intelektualnej – w tym kongresach Young EPLAW (European Patent Lawyers Association) oraz wydarzeniach organizowanych w ramach INTA (International Trademark Association).
Języki obce:
angielski; niemiecki
Hobby:
gotowanie, tenis, futbol amerykański
Dr n. chem., inżynier, rzecznik patentowy
[email protected]
Specjalizacja i doświadczenie zawodowe:
Adam specjalizuje się w prowadzeniu poszukiwań patentowych w tym badaniu nowości i czystości patentowej oraz badaniu stanu techniki w oparciu o ogólnodostępne oraz komercyjne bazy patentowe. Jest zaangażowany w postępowaniach zgłoszeniowych, spornych i dotyczących naruszeń patentów w dziedzinach chemicznych.
Wykształcenie:
Absolwent Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej. Stopień naukowy doktora nauk chemicznych uzyskał w Instytucie Chemii Organicznej Politechniki Łódzkiej w 2009 roku.
W kwietniu 2017 roku zdał egzamin nadający uprawnienia rzecznika patentowego.
Języki obce:
angielski
Rzecznik patentowy
[email protected]
Specjalizacja i doświadczenie zawodowe:
Eliza specjalizuje się w postępowaniu zgłoszeniowym, spornym i dotyczącym naruszeń patentów z dziedziny mechaniki.
Wykształcenie:
Absolwentka Politechniki Warszawskiej, Wydziału Inżynierii Środowiska, specjalności Systemy Ochrony Środowiska, ze specjalizacją Informatyka i Zarządzanie w Ochronie Środowiska; ukończone Podyplomowe Studium Prawa Własności Przemysłowej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Działalność i członkostwo w organizacjach:
Członek Polskiej Izby Rzeczników Patentowych; a także zawodowy pełnomocnik przed Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO);
Członek AIPPI – Stowarzyszenia Ochrony Własności Przemysłowej.
Języki obce:
angielski, niemiecki
Hobby:
literatura i kultura krajów anglojęzycznych, nowe technologie, Formuła 1
Rzecznik patentowy
[email protected]
Specjalizacja i doświadczenie zawodowe:
Agnieszka doradza w sprawach związanych z utrzymaniem ochrony praw własności intelektualnej, zarówno w procedurze krajowej, europejskiej, jak i międzynarodowej. Podejmuje działania związane z wnoszeniem opłat okresowych za utrzymanie ochrony praw własności intelektualnej. Jej doświadczenie uwzględnia także walidacje patentów europejskich. Doradza klientom w sprawach związanych z procedurą dotyczącymi formalności związanych z występowaniem przed Urzędem Patentowym. Ponadto zajmuje się dokonywaniem zmian w rejestrze UPRP.
Wykształcenie:
Absolwent Wyższej Szkoły Zarządzania / The Polish Open University Master of Business Administration
Języki: angielski
Adwokat
[email protected]
Specjalizacja i doświadczenie zawodowe:
Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w warszawskiej kancelarii specjalizującej się wprawie gospodarczym oraz prawie cywilnym. Pracowała także jako asystent sędziego w wydziale cywilnym oraz w wydziale wieczystoksięgowym. Odbywała szereg praktyk w sądach okręgowych, w tym w Sądzie Ochrony Konkurencji i Konsumenta w Warszawie. Z Kancelarią związana jest od 2013 roku. Aktywnie uczestniczy w pracach działu przedłużeń praw własności intelektualnej, walidacji patentów i rejestracji zmian w urzędowych bazach. Wspiera prawników i rzeczników patentowych w prowadzeniu spraw bieżących.
Wykształcenie:
Adwokat przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.
Absolwent prawa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Szkoły Praw Własności Intelektualnej przy Centrum Praw Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza w Krakowie, którą ukończyła z wyróżnieniem.
Działalność i członkostwo w organizacjach:
Okręgowa Rada Adwokacka
Języki obce:
angielski
Hobby:
gry planszowe, fantastyka, gotowanie
Radca prawny
[email protected]
Specjalizacja i doświadczenie zawodowe:
Maciej specjalizuje się w zwalczaniu naruszeń praw własności intelektualnej, a ponadto uczestniczy w pracach dotyczących zgłoszeń oraz badań znaków towarowych. Jego portfolio zawodowe obejmuje również postępowania sprzeciwowe i sporne przed Urzędem Patentowym RP oraz EUIPO. W kręgu zainteresowania Macieja znajduje się ochrona praw autorskich oraz dóbr osobistych osób prawnych.
Wykształcenie:
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2017 r. obronił pracę magisterską zatytułowaną „Problematyka twórczości samoistnej i niesamoistnej w muzyce” w Katedrze Prawa Własności Intelektualnej UJ.
W latach 2018-2020 odbywał aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie, a w 2021 r. pomyślnie zdał egzamin radcowski.
Zainteresowania związane z prawami na dobrach niematerialnych rozwijał m. in. podczas praktyk w Dziale Zarządzania Prawami PWM oraz w Urzędzie Patentowym RP, jak również w trakcie wielu zajęć i warsztatów organizowanych na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Języki obce:
angielski
Hobby:
komponowanie muzyki, improwizacja muzyczna, literatura
Radca prawny
[email protected]
Specjalizacja i doświadczenie zawodowe:
Paulina zajmuje się prawem własności intelektualnej, w szczególności doradztwem z zakresu wzorów przemysłowych, znaków towarowych, prawa autorskiego oraz zwalczania nieuczciwej konkurencji. Brała udział w projektach due diligence odpowiadając za badanie prawne spółek w zakresie własności intelektualnej. Ma doświadczenie w przygotowywaniu umów z zakresu własności intelektualnej, a także w zapewnianiu kompleksowego doradztwa w sprawach spornych, zarówno w toku negocjacji, jak i na etapie prowadzenia sprawy przed sądem cywilnym, Urzędem Patentowym RP, EUIPO oraz Sądem.
Ma doświadczenie w obsłudze klientów z różnych sektorów gospodarki, w szczególności producentów dóbr luksusowych, zabawek, mebli, napojów alkoholowych, a także podmiotów świadczących usługi. Brała udział w wielu sprawach związanych ze zwalczaniem naruszeń w Internecie.
Paulina zdobyła nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za pracę magisterską Pojęcie i zakres ochrony niezarejestrowanego wzoru wspólnotowego w XIV edycji konkursu organizowanego przez Urząd Patentowy RP na najlepszą pracę naukową na temat własności intelektualnej.
Wykształcenie:
Działalność i członkostwo w organizacjach:
Języki:
angielski
Radca prawny
[email protected]
Specjalizacja i doświadczenie zawodowe:
Przed dołączeniem do zespołu kancelarii LDS zdobywała doświadczenie zawodowe w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie odbyła praktykę w Departamencie Badań Patentowych oraz w Departamencie Orzecznictwa, a także w warszawskiej kancelarii prawnej zajmującej się prawem korporacyjnym, prawem własności intelektualnej i nowych technologii.
Natalia specjalizuje się w sprawach związanych z ochroną własności przemysłowej ze szczególnym uwzględnieniem znaków towarowych.
Wykształcenie:
Natalia ukończyła prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego broniąc pracy magisterskiej pt. „Dozwolony użytek znaku towarowego”. Obecnie uczestniczka Szkoły Praw Własności Intelektualnej w ramach Centrum Praw Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza w Krakowie.
Języki obce:
angielski
Hobby:
podróże, ochrona środowiska, filmy psychologiczne
Specjalista ds. patentów
[email protected]
Specjalizacja i doświadczenie zawodowe:
W kancelarii Magdalena zajmuje się walidacją patentów europejskich z dziedziny biotechnologii, farmacji oraz chemii.
Wykształcenie:
Absolwentka kierunku Technologia Chemiczna oraz Biotechnologia Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. Swoje doświadczenie zawodowo-naukowe Magdalena zdobywała przede wszystkim na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuje się w technikach separacyjnych, szczególnie chromatografii.
Była uczestnikiem wielu projektów badawczo-rozwojowych. Jest współautorem publikacji o zasięgu międzynarodowym oraz współautorem rozdziału w książce o tematyce popularno-naukowej. Ponadto odbyła staż naukowy w Instytucie Inżynierii Biomedycznej na Universitätsmedizin Rostock w Niemczech, gdzie zajmowała się opracowywaniem i walidacją metod analitycznych.
Publikacje:
Application of 3D-printed scabbard-like sorbent for sample preparation in bioanalysis expanded to 96-wellplate high-throughput format, Anal. Chim. Acta 2019; vol. 1081, s. 1-5.
Bioanalysis of underivatized amino acids in non-invasive exhaled breath condensate samples using liquid chromatography coupled with tandem mass spectrometry, J. Chromatogr. A 2018; vol. 1542, s. 72-81.
New 3D-printed sorbent for extraction of steroids from human plasma preceding LC-MS analysis, J. Chromatogr. A 2018; vol. 1545, s. 1-11.
Monografie:
Nowoczesne techniki mikroekstrakcji w analizie farmaceutycznej i biomedycznej, Kierunki rozwoju chemii leków: Księga Jubileuszowa Profesor Marianny Zając, Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, 2017, s. 85-94.
Adwokat
[email protected]
Specjalizacja i doświadczenie zawodowe:
Anna doradza klientom w szerokim zakresie spraw dotyczących własności intelektualnej. Specjalizuję się w zagadnieniach związanych z ochroną praw własności przemysłowej oraz prawem autorskim i nieuczciwą konkurencją.
Obejmuje to wspieranie klientów w postępowaniach przed Urzędem Patentowym RP, EUIPO oraz w postępowaniach sądowych przed polskimi sądami o naruszenie praw.
Anna posiada bogate doświadczenie we wszystkich aspektach ochrony marki i zarządzania portfolio. Pomagam klientom w opracowywaniu i wdrażaniu globalnych strategii ochrony i licencji na znaki towarowe i wzory przemysłowe. Specjalizuję się również w negocjowaniu i sporządzaniu umów handlowych, w tym umów licencyjnych, umów cesji oraz umów o współistnieniu. Doświadczenie zdobywała w polskich i międzynarodowych kancelariach.
Wykształcenie:
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
Działalność i członkostwo w organizacjach:
Okręgowa Izba Adwokacka w Warszawie
Języki:
Angielski
Hobby:
fotografia, podróże, winiarstwo
Europejski rzecznik patentowy
[email protected]
Specjalizacja i doświadczenie zawodowe
Barbara jest polskim i europejskim rzecznikiem patentowym. Z wykształcenia jest biotechnologiem, jednak chętnie zajmuje się również sprawami z innych dziedzin techniki. Doświadczenie zdobywała pracując w międzynarodowych kancelariach patentowych, ucząc się pod okiem jednych z najlepszych rzeczników patentowych w Polsce. Zajmowała się między innymi przygotowywaniem i procedowaniem zgłoszeń patentowych aż do ich udzielenia – zarówno w procedurze polskiej, jak i europejskiej, oraz zgłoszeniami wzorów użytkowych. Doradzała klientom i przygotowywała analizy w sprawach patentowych (analizy ryzyka naruszenia, badania FTO i zdolności patentowej). Zajmowała się również sprawami spornymi.
Obecnie zajmuje się sprawami zgłoszeniowymi i spornymi z zakresu nauk biologicznych (w szczególności farmacji) i mechaniki.
Wykształcenie
Działalność i członkostwa w organizacjach
Języki
angielski, niemiecki
Hobby
jazda konna, podróże i przebywanie na łonie natury, behawiorystyka zwierząt
Starszy specjalista ds. znaków towarowych
[email protected]
Specjalizacja i doświadczenie zawodowe:
Anna rozpoczęła swoją pracę w kancelarii LDS 10 lat temu. Jej bogate doświadczenie zawodowe jest gwarancją wysokiego standardu usług świadczonych dla klientów kancelarii. Jej głównym zadaniem jest wspieranie działu Znaków towarowych we wszystkich aspektach związanych z IP, m.in.: administracją portfela praw własności przemysłowej, edycją i projektowaniem skomplikowanych pism i wniosków, przygotowaniem formularzy oraz wszelkiej dokumentacji w postępowaniach zgłoszeniowych, spornych oraz dotyczących naruszeń praw intelektualnych.
Wykształcenie:
Absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.
Języki obce:
angielski
Aplikant adwokacki
[email protected]
Specjalizacja i doświadczenie zawodowe:
Daria specjalizuje się w sprawach związanych z ochroną własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem znaków towarowych.
Wykształcenie:
Daria ukończyła prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, broniąc pracę magisterską pt. „Prawa własności intelektualnej jako wkład niepieniężny do spółek kapitałowych w polskim systemie prawnym”. Uczestniczka Szkoły Praw Własności Intelektualnej organizowanej przez Centrum Praw Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza w Krakowie.
Pełniła funkcję Prezesa Koła Naukowego Własności Intelektualnej „IP” WPiA UW. Jest absolwentką Sekcji Cywilnej Kliniki Prawa WPiA UW, którą ukończyła z wyróżnieniem.
Języki obce:
angielski
Hobby:
podróże, literatura i podcasty z gatunku true crime, koty brytyjskie, świat przyrody
Młodszy prawnik
[email protected]
Specjalizacja i doświadczenie zawodowe:
Doświadczenie zawodowe zdobywała w warszawskich biurach międzynarodowych kancelarii prawnych. Zajmuje się zwalczeniem naruszeń praw własności intelektualnej w sektorze zabawek, mebli, żywności i dóbr luksusowych. Jej portfolio zawodowe obejmuje również badania zdolności rejestrowej znaków towarowych oraz eliminowanie produktów podrobionych z rynku. Doradza klientom w zakresie strategii ochrony marki oraz uczestniczy w projektach IP due diligence. Obsługiwała także podmioty z branży kreatywnej w zakresie e-commerce.
Wykształcenie:
Aleksandra ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 2019 roku obroniła pracę magisterską z zakresu prawnokarnej ochrony znaków towarowych. Ponadto przebywała na wymianie studenckiej Erasmus+ w Newcastle upon Tyne (UK), gdzie realizowała moduł poświęcony prawu własności intelektualnej. Jest absolwentką Centrum Prawa Amerykańskiego na Uniwersytecie Warszawskim współorganizowanym przez Georgia State University, Centrum Prawa Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza oraz Studiów Podyplomowych z zakresu prawa własności intelektualnej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyła także kurs z prawa mody i zarządzania dobrami luksusowymi na Milan Fashion Institute (Mediolan). Aktualnie realizuje LLM na Queen Mary University of London z zakresu IP.
Języki obce:
angielski, włoski
Hobby:
podróże, jazda konna, kultura włoska, moda
Młodszy prawnik
[email protected]
Specjalizacje i doświadczenie zawodowe
W kancelarii LDS Mateusz jest zaangażowany w sprawy związane z ochroną praw własności intelektualnej ze szczególnym uwzględnieniem znaków towarowych oraz zwalczaniem handlu towarami podrobionymi. W kręgu zainteresowań Mateusza znajduje się ochrona dóbr osobistych osób fizycznych.
Wykształcenie
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 2023 r. obronił pracę magisterską zatytułowaną „Problemy prawne związane z komercjalizacją wizerunku” w Katedrze Prawa Handlowego UW. Uczestnik Szkoły Praw Własności Intelektualnej organizowanej przy Centrum Praw Własności Intelektualnej im. Hugona Grocjusza w Krakowie.
Języki obce
angielski, hiszpański
Hobby
piłka nożna, muzyka i taniec, historia XX wieku
Aplikant rzecznikowski
[email protected]
Specjalizacja i doświadczenie zawodowe:
Wiktor zdobywał doświadczenie już w trakcie studiów, odbywając staż w jednej z największych kancelarii patentowych w Polsce, w ramach którego zajmował się zgłoszeniami patentowymi i weryfikacją tłumaczeń z dziedziny chemii i biotechnologii.
W kancelarii LDS Wiktor zaangażowany jest w sprawy sporne i zgłoszeniowe obejmujące dziedziny chemii, biotechnologii i farmacji oraz stale kształci się pod okiem doświadczonego zespołu rzeczników patentowych.
Wykształcenie:
Wiktor ukończył z wyróżnieniem kierunek technologia chemiczna na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej. Specjalizuje się w szeroko pojętych funkcjonalnych materiałach polimerowych do zastosowań zarówno w przemyśle, jak i medycynie.
W 2023r. Wiktor rozpoczął kształcenie jako aplikant rzecznikowski.
Języki:
angielski
Hobby:
szachy, pływanie, literatura
Praktykantka
[email protected]
Specjalizacja i doświadczenie zawodowe
Weronika zaangażowana jest w sprawy dotyczące ochrony własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem znaków towarowych.
Wykształcenie
Weronika studiuje obecnie prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Języki obce
angielski
Hobby
polskie kino współczesne, teatr, wędrówki
Koordynator Działu Wsparcia Prawnego
[email protected]
Specjalizacja i doświadczenie zawodowe:
Doświadczenie w pracy administracyjnej zdobywała w polskich i międzynarodowych firmach a także podczas kilkuletniej pracy na jednej z warszawskich uczelni.
W LDS Paulina wspiera pracę prawników i rzeczników patentowych w prowadzonych projektach jak i w pracy administracyjnej, a w szczególności Dział Patentowy.
Wykształcenie:
Absolwentka Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Ukończyła studia podyplomowe z dziedziny własności intelektualnej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz menadżerskie studia podyplomowe w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie – kierunek Menedżer Badań Naukowych i Prac Rozwojowych.
Języki obce:
angielski
Paralegal
[email protected]
Specjalizacja i doświadczenie zawodowe:
Karolina posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w pracy w obszarze administracji, w tym czteroletnie doświadczenie jako kierownik administracji w jednej z warszawskich kancelarii prawno-patentowych. W LDS odpowiada za wsparcie działu prawnego.
Wykształcenie:
Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizacja – administracja.
Języki obce:
angielski
Hobby:
bieganie, podróże, kuchnia wegetariańska i bliskowschodnia
Paralegal
[email protected]
Specjalizacja i doświadczenie zawodowe:
Ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w pracy asystenckiej i administracyjnej zdobyła pracując kilkanaście lat w jednej z międzynarodowych kancelarii prawnych w Warszawie, a także w firmach z branży telekomunikacyjnej oraz farmaceutycznej.
W LDS Anna wspiera rzeczników patentowych w prowadzonych polskich i europejskich projektach zgłoszeniowych oraz związanej z tym pracy administracyjnej. Pomaga w przygotowywaniu dokumentacji, wniosków i pism do urzędów (UPRP, EPO) oraz monitoruje stan spraw i terminy.
Wykształcenie:
Absolwentka Centrum Studiów Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego Uniwersytetu Warszawskiego.
Języki obce:
angielski, hiszpański (komunikatywny)
Hobby:
koty, samoloty, język hiszpański, jazz, dobre kino, teatr
Paralegal
[email protected]
Specjalizacje i doświadczenie zawodowe:
Aneta w LDS zajmuje się czynnościami administracyjnymi związanymi ze wsparciem działu prawnego. Działa również w obszarze marketingu, dbając o prawidłowy i terminowy przepływ informacji, dokumentów oraz kontakt z klientami. Bierze udział w przygotowaniu ofert oraz wspiera prace nad bieżącymi projektami.
Doświadczenie w pracy asystenckiej zdobywała w polskich oraz międzynarodowych kancelariach prawnych.
Wykształcenie:
Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, broniąc pracę magisterską w Katedrze Prawa Konstytucyjnego pt. „System prawno-ustrojowy Chińskiej Republiki Ludowej”.
Języki obce:
angielski
Hobby:
malarstwo olejne, muzyka klasyczna, narciarstwo
Recepcjonistka
[email protected]
Specjalizacja i doświadczenie zawodowe
Małgorzata wspiera pracę biura oraz współpracowników w wykonywaniu czynności administracyjnych, oraz zapewnia profesjonalną obsługę klientów.
Wykształcenie
Studentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na wydziale ekonomicznym.
Języki obce
Angielski
Hobby
snowboard, podróże i książki (szczególnie thrillery)
Recepcjonistka
[email protected]
Specjalizacje i doświadczenie zawodowe
Doświadczenie w pracy administracyjnej zdobywała w centrum psychoterapii oraz fundacji.
Zajmuje się między innymi: rozliczaniem faktur, bilowaniem tłumaczeń, obsługą telefonów oraz skrzynki mailowej.
Wykształcenie
Studentka czwartego roku psychologii na Uniwersytecie SWPS.
Języki obce
angielski
Hobby
psychologia, wizaż